• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Акція «16 днів проти насилля 2023» в Закладі Дошкільної Освіти(ясла-садок) №673

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція

«16 днів проти насильства». ЇЇ мета _привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Не залишився осторонь акції

і наш Заклад Дошкільної Освіти(ясправлені на попередження насильства в сім’ї, дошкільному закладі, жорстокого поводження з дітьми та правове виховання учасників навчально-виховного процесу.

ла-садок)№ 673.В нашому закладі було проведено низку заходів, які були на

27.11.2023 року вихователь-методист Юлія Ігорівна провела теоретично-практичну консультацію «Що таке насильство? Причини та умови виникнення насильства. Види насильства та заходи попередження насильства над дітьми», «Як протидіяти домашньому насильству?», «Де і як отримати допомогу?».

28.11.2023 року в старшій групі «Сонечко» вихователь Валентина Миколаївна провела розгляд ілюстрацій конвенції ООН «Права дитини» де знайомила дітей з їх правами. Діти за допомогою ілюстрації озвучували як вони розуміють ці права.

29.11.2023 рокув старшій групі «Джерельце» вихователь Таміла Михайлівна провела заняття з елементами театралізованої діяльності « Права дитини» під час якого, на прикладах казкових героїв, особистих прикладах діти ознайомились з правами та порівнювали вчинки героїв щодо порушення прав особистості.

30.11.2023 року в старших групах відбулось читання твору

В. Сухомлинського «Все починається з добра» - вихователі намагалися викликати інтерес до його твору, бажання наслідувати позитивні риси героїв прочитаного оповідання, формувати уявлення про доброту та чуйність, виховувати почуття патріотизму, доброзичливості, симпатії, прагнення творити добро для людей.

01.12.2023 року в середніх групах «Бджілка» та «Зірочки» вихователі Людмила Василівна та Ольга Вадимівна провели бесіду «Моя родина». Закріпили з дітьми вміння висловлювати почуття подяки у відповідь на любов та турботу близьких, уявлення про правдивість.

04.12.2023 року в молодших групах «Пізнайко» та «Каштанчики» вихователі Віра Миколаївна та Леся Петрівна провели тематичне заняття: «Давайте жити дружно ». Педагоги під час занять виховували у дітей дружні відносини, уміння спільно діяти, разом гратися, бажання ділитися іграшками та іншими предметами.

05.12.2023 року в усіх вікових групах відбувся перегляд мультфільму

«Жив собі чорний кіт». Цей мультфільм демонструє, що будь-які конфлікти впливають на кожного , незалежно від того, гурт це чи одна особа. Вчить дітей розгледіти внутрішній світ за зовнішнім виглядом, бути людяними, толерантними, милосердними.

06.12.2023 в усіх вікових групах було проведено бесіди на теми:

«Бійка –не вихід, «Словесна образа теж порушення прав». Варто зазначити, що діти були активними учасниками бесід. Вони називали не тільки свої права, але й обов’язки, обгрунтовували свою думку.

07.12.2023 року в усіх вікових групах діти із задоволенням грали в ігри з правового виховання направлені на взаєморозуміння «Всі ми різні-всі ми рівні, «Квітка прав» , «Добре-погано», «Хоч дитина я мала-знаю всі свої права».

08.12.2023 року в садочку була проведена виставка родинної творчості «Ми проти насильства»,« Дитина має право», « Тато, мама і я-дружня сім’я».

З 27.11.2023р.-08.12.2023 в усіх групах було розміщено інформаційні матеріали «Стоп насильству!», «Протидія домашньому насильству».

З 27.11.23р.-08.12.23 року дистанційно проведені консультації з батьками

« Щаслива родина-щаслива дитина» , « 10 кроків стати щасливими батьками», «Як опанувати стрес?», «Як управляти конфліктами?» та анкетування : «Які ви батьки?» , «Психологічний портрет батьків».

На основі цього батьки могли зрозуміти, що батьки-це приклад для дитини. Щаслива дитина може бути тільки у щасливих батьків!

Захист прав дітей від насильства в сім'ї — WikiLegalAid

Захист прав дітей від насильства в сім'ї

Правова консультація не є офіційним роз'ясненням, носить інформаційний характер та не може безумовно застосовуватися в кожному конкретному випадку. Редакція затверджена Petro.habrivskyi.

Нормативна база

  • Конституція України
  • Конвенція ООН про права дитини
  • Конвенція Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства
  • Європейська конвенція про здійснення прав дітей
  • Цивільний кодекс України
  • Сімейний кодекс України
  • Кримінальний кодекс України
  • Кодекс України про адміністративні правопорушення
  • Законом України "Про охорону дитинства"
  • Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству"
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658 "Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі"
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 03 жовтня 2018 року № 800 "Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров'ю"
  • Постанова Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 "Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини"
  • Наказ Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту України та Міністерства внутрішніх справ України від 07 вересня 2009 року № 3131/386 "Про затвердження Інструкції щодо порядку взаємодії структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо попередження насильства в сім'ї, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та відповідних підрозділів органів внутрішніх справ з питань здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї"
  • Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 01 лютого 2019 року № 278 "Порядок проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги"
  • Наказ Міністерства освіти і науки України від 02 жовтня 2018 року № 1047 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодія педагогічних працівників із іншими органами та службами"
  • Лист Міністерства освіти і науки України від 18 травня 2018 року № 1/11-548 "Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству"
  • Лист Міністерства освіти і науки України від 30 жовтня 2018 року № 1/9-656 "Про перелік діагностичних методик щодо виявлення та протидії домашньому насильству відносно дітей"

Діємо проти насильства: важливо знати кожному

Діємо проти насильства: важливо знати кожному

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Вона покликана покращити розуміння та обізнаність людей по всьому світу, і в тому числі – наших співвітчизників, про всі форми насильства та створення вільного від насильства соціального простору. Також акція проводиться задля активізації діяльності державних установ та громадських організацій, щоб об’єднати зусилля щодо захисту прав людини.

Акцію було засновано у 1991 році і з того часу її продовжує щорічно координувати Центр глобального лідерства жінок. Вона починається 25 листопада, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини.

Загалом, 16-денний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, офіційно оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році;
  • 26 листопада – Всесвітній день інформації;
  • 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – річниця Монреальскої різанини, коли у 1989 році 14 жінок-студенток було вбито через те, що вони були феміністками;
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюг, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

У всьому світі ще до початку пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19) і кризи, яку вона викликала в усьому світі, кожна третя жінка зазнавала фізичного або сексуального насильства в певний момент свого життя. На жаль, 2020 рік, з його особливими соціально-економічними умовами, коли багато людей були змушені дотримуватися режиму самоізоляції в рамках заходів по боротьбі з пандемією, лише посилив ситуацію з домашнім насильством. Особливо зважаючи на те, що діяльність служб, насамперед – правоохоронних органів та органів охорони, було переорієнтовано на подолання пандемії.

Однак, під час акції «16 днів проти насильства» ми хочемо нагадати суспільству про те, що проблема домашнього насильства не просто десь собі існує, а може стосуватися кожного з нас. Через наших знайомих, друзів, сусідів або навіть чужих людей, з якими ми можемо поділитись важливою інформацією про те, як протидіяти насильству або куди звернутися по допомогу. Або ж самостійно повідомити про випадок насильства до відповідної служби допомоги.

Насамперед, важливо, що в Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні є злочином. Крім того, Закон передбачає низку послуг та сервісів, які може отримати людина, що зазнала домашнього насильства, та гарантує невідворотність покарання для її кривдника.

Також надаємо інформацію про те, куди ж звернутися людині, яка стала жертвою або свідком домашнього насилля

Для отримання допомоги та консультацій можна зателефонувати до правоохоронних органів або в правозахисні організації.

Основні номери:

  • 102 – Національна поліція України;
  • 103 – швидка медична допомога;
  • 15-47 – безкоштовна цілодобова «гаряча» лінія для жертв домашнього насильства;
  • 116-123 (з мобільного) та 0 800 500-335 (зі стаціонарного) – безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства;
  • 116-111 (з мобільного) та 0 800 500-225 (зі стаціонарного) – національна дитяча «гаряча» лінія
  • 0 800 213-103 – цілодобова гаряча лінія безоплатної правової допомоги.

Важливо: оскільки, перебуваючи в одному приміщенні з кривдником, жертва домашнього насилля, не завжди має можливість розповісти про насильство телефоном (це також особливо актуально під час карантину), вона може скористатися чат-ботами МВС України #ДійПротиНасильства у месенджерах:

Телеграм: https://t.me/police_helpbot

Вайбер: https://tinyurl.com/y8rgatt9

Зокрема, чат-бот може допомогти людині викликати служби допомоги (поліцію і швидку), переадресувати на спеціалістів безоплатної правової допомоги, які нададуть юридичну консультацію в онлайн-режимі; надати контакти інших служб допомоги, а також роз’яснити, що таке домашнє насильство та як йому протидіяти.

Діємо проти насильства: важливо знати кожному :: Державна міграційна служба України (dmsu.gov.ua)

Кiлькiсть переглядiв: 60

Коментарi